7 نکته کوتاه در مورد عطر

نکات برای خرید عطر

6 نکته طلایی و مهم که باید برای خرید عطر در نظر بگیرید .

در خرید عطر یک سری نکات و فوت و فن هستند که اگر به این نکات توجه کنید کمک زیادی در انتخاب شما خواهد کرد

نکات خرید عطر و ادکلن

1- تست نکردن پی در پی عطر یا ادکلن :

در قدم اول در تست بوی عطر بیشتر از سه نمونه عطر را بو نکنید چون حس بویایی انسان  به دلیل تحریکات پی در پی دچار ضعف موقت در تشخیص می شود ( بهترین راه برای این کار به نظر بنده نام عطر را بدانید و در مغازه ها همان عطر را بو کنید )

2- بعد از انتخاب عطر صبر کنید :

بعد از انتخاب عطر از فروشگاه عطر خارج شده و چند دقیقه ای صبر کرده تا اینکه متوجه ماندگاری و کیفیت عطر بعد از گذشت مدتی بشوید.

3- انتخاب عطر با توجه به شخصیت:

اگر فردی با شخصیتی خجالتی و منزوی هستید بهترین عطر برای شما عطر با رایحه دارچین می باشد . اگر شما فردی لاغر اندام هستید بهترین عطر برای شما عطرهای با رایحه های خنک و ملایم هستند و اگر فردی چاق هستید عطرهای با رایحه تلخ مناسب شما هستند و در آخر اگر شخصیتی خونگرم و اجتماعی دارید بهترین عطر برای شما عطر های میوه ای است

4- روش صحیح عطر زدن :

مناسبترین و بهترین قسمت برای زدن عطر پشت گوش و گردن و قسمت درونی نبض مچ دست می باشد

5 – عطر مناسب با فصل:

بهتر است عطرتان را متناسب با فصل انتخاب کنید به این صورت که در فصول گرم سال از رایحه های خنک و تند استفاده کنید و در فصول سرد سال از رایحه های گرم و ملایم.

6 – عطر با ماندگاری بالا:

اگر دوست دارید عطری که میخرید ماندگاری بالایی داشته باشد بهتر است بدانید عطر های پرفیوم با دصد ترکیب 20-30 درصد ماندگاری بسیار بالایی دارند.

انواع عطر بر اساس غلظت پرفیوم (Parfum)  – ادوپرفیوم (Eau de Parfum) – ادوتویلت یا ادوتوالت (Eau de Toilette) – ادکلن (Eau de Cologne) – اوفرایش (Eau Fraiche)   تقسیم می‌شوند.

7- عطرتان را در مکان مناسب نگهداری کنید

عطر در مکانی که دائما دمای آن تغییر می کند و یا در مقابل نور و گرما قرار ندهید بهترین قسمت نگهداری عطر در جای تاریک و دور از رطوبت می باشد. دمای ایده آل برای نگهداری عطر 10 درجه سانتیگراد است در نتیجه دمای یخچال  های خانگی که بین سه تا چهار درجه است نیز می  تواند به مواد طبیعی بکار رفته در عطر آسیب بزند.

جستجوهای مربوط به نکات انتخاب عطر مناسب

انتخاب عطر مناسب برای آقایان – نحوه انتخاب عطر و ادکلن – نکاتی برای انتخاب ادکلن – عطر مناسب من – عطر سرد – عطر ملایم – انواع عطر خنک

عطر تند و خنک

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در مجلات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *