تستر عطر چیست؟

تستر عطر با آدکلن ؟

شرکت های بزرگ عطر پس از تولید عطر هنگامی که عطرهای خود را به فروشندگان می دهند معمولا به ازای هرجین (هر 12 عطر یک جین می شود) یک تستر عطر درون کارتن مادر مربوطه قرار می دهند. ( در این قسمت یاداوری می کنیم که این تستر ها هیچ گونه کارتنی ندارند و فروشندگانی که ادعا می کنند دارای کارتن می باشند یا از تستر های اماراتی و چینی استفاده می کنند که دارای کارتن می باشند و یا خودشان داخل کارتن های سفید یا قهوه ای قرار می دهند )

معمولا بر روی جعبه و شیشه تستر عطر جمله زیر به درشت و خوانا دیده میشود:

Tester-Not for Sale

تا از فروش آن جلوگیری شود؛ تقریبا تمامی تسترها هیچ جعبه ای ندارند

شرکت های عطر سازی برای این تستر ها پولی دریافت نمی کنند و به صورت رایگان در اختیار فروشندگان قرار می دهند. هدف از این شرکت ها از ارائه کردن رایگان تستر آن است که فروشنده عطر بدون باز کردن جعبه عطر اصلی، به مشتریان خود این امکان را بدهد که عطر را تست کرده و با آسودگی خیال رایحه عطر را استشمام کرده و در صورت رضایت اقدام به خرید آن نماید.

به طور کلی تسترها برای فروش نیستند ولی امروزه در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای شرق اروپا و خاورمیانه و حتی امریکا به فروش می‌رسند.

یکی از دلایل این امر بالارفتن قیمت فروش اینترنتی عطر در جهان است. و اینکه در کشورهای جهان سوم به دلیل گران بودن عطر ها امکان خرید ندارند و فروشندگان تستر به خاطر اینکه نمی توانند در کشورهای خودشان این تستر ها را به فروش برسانند در نتیجه این تستر ها به کشورهای جهان سوم با قیمت های پایین تر فروخته می شود

هیچ گونه تفاوتی بین تستر های عطر و عطر های اورجینال وجود ندارد. تنها تفاوت آن در شکل رسمی آن است و اینکه تستر ها عطر هیچ گونه کارتنی ندارند و بدون کارتن در اختیار فروشندگان قرار داده می شود

ترکیب تسترهای عطر یعنی مواد تشکیل دهنده ی عطر هیچ تفاوتی با ترکیب عطرهای اورجینال ندارد و همه مواردی که در ساخت عطر اورجینال به کار رفته است به طور کامل در ساخت تسترها نیز به کار می‌رود و تنها تفاوت این دو، در شکل رسمی بسته بندی عطر است.

Bvlgari-Man-Tester-100ml
اما به طور کل و زبان ساده تستر عطر به چه معنا می باشد؟

تفاوت عطر با تستر عطر در چیست؟

با توجه به توضیحات بالا مطمئنا همه ما میدانیم که هدف شرکت های تولید کننده عطر فقط برای تست کردن است نه چیز دیگر . . . پس نکته ای که وجود دارد این است که تستر ها نیاز به زیبایی در کارتن و سلفون و . . . نخواهند داشت . هدف فقط تست کردن می باشد . به خاطر همین است که تستر ها اکثرا با جعبه های بسیار معمولی و یا حتی بدون جعبه  و درب بطری و در چاپ غیر تجاری مشاهده می شوند .

در واقع به طور کل عطر با تستر عطر هیچ تفاوتی با هم ندارند چرا که خریدار با استشمام کردن تستر انتظار دارد همان عطر با همان رایحه و ماندگاری و پخش بو را نیز دریافت کند، که برخی از شرکت های عطر سازی همین کار را انجام می دهند اما برخی دیگر گاها مشاهده می شود که نت اولیه تستر را کمی قوی تر می کنند تا مشتری با استشمام کردن تستر نسبت به خرید آن عطر تمایل بیشتری داشته باشد. این مسئله برای هر شرکتی می تواند متفاوت باشد و بستگی به سیاست شرکت مربوطه دارد. البته این موضوع توسط هیچ شرکتی تا به امروز رسما اعلام و پذیرفته نشده.

[message_box bg=”#hex or http://imageurl”]

در ظاهر شیشه و اصالت رایحه، پخش بو، ماندگاری و … هیچ تفاوتی بین عطر و تستر آن وجود ندارد و تنها تفاوت در بسته بندی و جعبه عطر است.[/message_box]

همانظور که گفتیم تستر در اغلب کشورهای خارجی به دلایل مالیاتی قابل فروش نیست اما در ایران این امر متفاوت است؛ چرا که تستر عطر را نیز به فروش می رسانند و برای آن دلایل مختلفی می توان ارائه کرد که از جمله آن ها می توان به تقاضای زیاد آن، قیمت مناسب و حتی گاها عدم ارائه رایگان آن توسط عمده فروش ها اشاره کرد.

تستر تقلبی وجود دارد؟!

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله!

در حال حاضر کشورهای ترکیه و امارات اقدام به تولید تسترهای های کپی نموده اند که تشخیص تقلبی بودن آن حتی برای افراد متخصص هم بسیار سخت است و بنده خودم بارها دیده ام که حتی همکاران با تجربه نیز در دام سودجویان قرار گرفته اند. ( به هیچ عنوان تستر عطر اماراتی خریداری نکنید)

گاها فروشگاه هایی مشاهده می شود که برای به فروش رساندن محصولات خود، از تستر هایی استفاده می کنند که تقلبی بوده و نسبت به عطری که به شما می دهند تفاوتی بسیار دارد.

همچنین برخی اوقات نیز دیده می شود که بعضی از فروشگاه ها درون شیشه های اصلی اسانس بی کیفیت ریخته و آن را به فروش می رسانند و یا درون بطری هایی شبیه به بطری تستر اسانس ریخته و ادعای اصل بودن می کنند و در صورت سوال و جواب شما، می گویند که تستر است و درب و کارتن و … ندارد؛ بله درست است که بعضی تسترها فاقد درب هستند و بچ کد حک شده روی جعبه با بچ کد شیشه مطابقت میکند.

چگونه می توان تستر تقلبی را از تستر اصلی تشخیص داد؟!

وجود تستر فیک صحت دارد و عطر های بی کیفیت را با عنوان تستر عطر به فروش می رسانند پس هنگام خرید تستر گول نخورید، هستند فروشنده های حقه بازی که درون یک شیشه اصلی از قبل استفاده شده را با اسانس پر میکنند و با ادعای اینکه اینها تسترند یا عطر استوک هستن و هنگام باربری کارتنشان خراب شده یا آب خورده و از این قبیل داستانها می فروشند. حال اگر شما می خواهید یک تستر خریداری نمایید می توانید برای تشخیص تستر اصل از تقلبی؛ بارکدی که بر روی آن قرار گرفته است را با بارکد خوان و همچنین در گوگل جست و جو کنید و از اصل بودن آن اطمنیان حاصل نمایید.

همچنین بر روی بطری و جعبه تستر عطر یک شماره با عنوان “بچ کد” هک شده و یا بر روی لیبل نوشته می شود که صحت یکسان بودن بطری را با بسته بندی نشان می دهد. یعنی در صورتی که بچ کد بطری با بچ کد کارتن و بسته بندی آن یکی باشد میتوان گفت تستر اصلی است و تازه نوبت به چک کردن بقیه موارد میرسد.

اما سیاستی که خود سازنده های عطر و ادکلن در تولید تستر دارند، موجب می شود که تستر درب داشته باشد و یا نداشته باشد . کارتن داشته باشد و یا نداشته باشد . سلفون داشته باشد و یا نداشته باشد . ولی چیزی که ۹۹ درصد برند ها آن را اجرا میکنند این است که اکثر تستر ها دارای کارتن سفید یا قهوه ای و بدون سلفون هستند و اغلب درب ندارند.

فرق بین تستر عطر و سمپل

اگر یکی از مشتاقان خرید عطر باشید حتماً در هنگام خرید با سمپل‌های کوچک عطر آشنایی دارید. سمپل یک نمونه بسیار کوچک از نمونه اورجینال با همان کیفیت در شیشه‌های متفاوت، کوچک تولید می‌شود و در کنار عطر اصلی به مشتریان ارائه داده می‌شود. سمپل‌ها برخلاف تسترها در واحدهای ۱٫۲ میلی‌لیتر عرضه می‌شوند و هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را بفروش برساند. سمپل‌ها طوری طراحی ‌شده‌اند که فقط می‌توان در فاصله چند روز از آن‌ها استفاده نمایید.

حواستان به خرید عطر باشد!!!!

معمولا افراد سودجو تستر عطرهایی را کپی میکنند که ارزش بالا و یا فروش بالا و یا هردو باهم را داشته باشد برای مثال تستر کرید اونتوس یا تستر بلک افغان. این افراد سودجو قیمت را به گونه ای انتخاب میکنند که نزدیک به قیمت خود کالا باشد تا مشتری از لحاظ قیمت شک نکند.

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما که به سایت ما سر زدید – رویال عطر