فرق بین عطر و آدکلن

فرق بین عطر و آدکلن

تفاوت عطر و ادکلن  – رویال عطر

بیشتر مردم می دانند که عطرها از ترکیبات اسانس مواد خام مانند گیاهان، مشک و آب و الکل تشکیل شده اند. فرق بین عطر و ادکلن در میزان اسانس، به کار رفته در آب و الکل درون یک عطر می باشد.

تفاوت دیگر آدکلن و عطر در ماندگاری آن می باشد. در صورتی که میزان اسانس به کار رفته در عطر بیشتر باشد این عطر دوام و ماندگاری بالاتری دارد. کلمه ی عطر یا همان Perfume حدود 15 تا 25 درصد اسانس در آن به کار رفته است که ماندگاری نسبتا خوبی دارد، و ادکلن یا همان Eau de cologne حدود 2 تا 5 درصد اسانس در آن به کار رفته است و ماندگاری بسیار پایینی دارد.

تفاوت عطر و آدکلن در چیست؟

فرق عطر و آدکلن در چیست؟

عطرها را به 6 دسته تقسیم می کنند، که این تقسیم بندی شامل ماندگاری، دوام و میزان اسانس به کار رفته در آن ها، می شود.

این تقسیم بندی عبارت است از:

Perfume : میزان اسانس به کار رفته در عطر Perfume حدود 15 تا 25 درصد است.
Soie de Perfume: اسانس به کار رفته درعطر Soie de Perfume  حدود 15 تا 18 درصد است.
Eau de Perfume : اسانس به کار رفته در عطر Eau de Perfume حدود 8 تا 15 درصد است.
Eau de Toilette : اسانس به کار رفته در عطر Eau de Toilette  حدود 4 تا 10 درصد است.
Eau de Cologne : اسانس به کار رفته در عطر Eau de Cologne حدود 2 تا 5 درصد است.
Eau de fraiche یا Deodorant :اسانس به کار رفته درعطر Eau de fraiche یا Deodorant   کمتر ار 3 درصد که همان اسپری ها می باشند.

برای خرید عطر (به معنای کلی) اگر به پایین جعبه عطرها یا شیشه ی آنها دقت کنید کلماتی مثل Eau de Perfuem و … را خواهید دید. در صورتی که به دنبال عطری هستید که از ماندگاری بالایی برخوردار باشد باید عطری که یکی از کلمات Eau de Perfume، Soie de Perfume، Perfumeروی آنها درج شده باشد را خریداری کنید.

ماندگاری بیشتر بوی عطر
ماندگاری بیشتر بوی عطر

ماندگاری بوی عطر در خشک یا چرب بودن پوست افراد متفاوت ی باشد .پوست چرب نسبت به پوست خشک برای ماندگاری عطر ماندگاری بیشتری دارد

و دلیل ماندگاری پوست چرب بخاطر  رطوبت طبیعی می باشد و رطوبت باعث نگه داری و ماندگاری بالاتر بوی عطر می شود.

در طول روز عطر را به صورت مرتب استفاده کنید ولی متخصصان در مورد محصولات بهداشتی پیشنهاد می کنند که عطر را به پشت گوش ها و گردن بزنید و مقدار اندکی از آن را بر روی پوست بدن خود اسپری کنید. به این روش بوی عطر پخش خواهد شد و سریع از بین نمی رود. در صورت امکان می توانید یک اسپری بر روی موهای خود بزنید که در تمام روز این بو باقی خواهد ماند.

بوی یک عطر در افراد مختلف، متفاوت است. ترکیب شیمیایی بدن، رژیم غذایی و سن اشخاص از عوامل تاثیرات بوی عطر می باشد. در عطر نیز از روغن های اسانس دار استفاده می شود که این روغن ها تاثیرات متفاوتی بر روی پوست خواهد داشت. برخی بر روی پوست ها به خوبی جذب می شوند که باعث می شود ماندگاری بیشتری ایجاد کنند.

دلیل اصلی استفاده از الکل در عطرها

دلیل استفاده الکل در عطر ها بخاطر روی پوست باقی نماند استفاده می شود  همچنین اگر از الکل استفاده نشود تنها کسی که متوجه عطر شما می شود خود شما خواهید بود.

شرایط نگهداری عطر

بهترین حالت نگه داری عطر دور از حرارت و سرمای بیش از حد می باشد. پس از مصرف عطر درب آن را محکم ببندید تا از تبخیر آن جلوگیری کنید.

فرق عطر و آدکلن – jth,j uxv , Hn;gk – tvr fdk uxv , Hn;gk

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در مجلات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *