روز مردگان در مکزیک: زمانی برای بزرگداشت

[ad_1]

هرکسی که آنقدر خوش شانس باشد که آخرین فیلم Bond Spectrum را دیده باشد ، با جالبترین سریال افتتاحیه ای که در جشن های روز مردگان در مکزیک گرفته شده است ، مورد استقبال قرار می گیرد.

Day of the Dead یا Día de los Muertos ، واقعه دردناکی نیست که ممکن است از همان ابتدا به وجود بیاید: برعکس ، این یک جشن عالی است که عمدتا در مکزیک برای یادآوری و ادای احترام به دوستان درگذشته برگزار می شود.

اعتقاد بر این است که روح مردگان در این روز ، که هر سال در 2 نوامبر برگزار می شود ، همراه با جشن مقدس کاتولیک روز همه مقدسین (Día de Todos los Santos) در تاریخ 1 نوامبر به زمین باز می گردند.

مانند بسیاری از آیین های مکزیک ، روز مردگان ریشه ای پیش از اسپانیایی دارد و از حدود 2500 تا 3000 سال به آزتک ها ، مایاها ، اولمک ها و تمدن های محلی دیگر می رسد. در دوره آزتک ها ، این جشنواره در ماه اوت ، نهمین ماه از تقویم آزتک ها و به مدت یک ماه کامل جشن گرفته می شد. در مکزیک کنونی ، جشن ها در ماه نوامبر برگزار می شود و یک روز قبل از دی د لوس مورتوس ، 1 نوامبر ، به کودکان و نوزادان از دست رفته اختصاص داده شده است: این روز به عنوان دی د لوس آنجلیتوس یا روز فرشتگان کوچک به عنوان کودکان شناخته می شود آنها فرشته می شوند.

در روز مردگان ، خانواده ها به طور سنتی در خانه های خود محراب می سازند و به گورستان ها می روند تا با عزیزان از دست رفته خود ارتباط برقرار کنند. آنها پیشنهادات را می پذیرند ، یا پیشنهادات، از جمجمه های شکر ، گلدسته ها و گل ها (اغلب گل های همیشه بهار که دارای اهمیت تشریفاتی باستانی هستند) و هدایای شخصی مانند عکس ها و غذاهای مورد علاقه آن مرحوم. اعتقاد بر این است که این امر روح مردگان را به بازدید از آن ترغیب می کند و حتی بالش و پتو نیز گذاشته اند تا پس از سفر طولانی بتوانند استراحت کنند. بسیاری از مردم تمام شب را در مزار اقوام خود می گذرانند. اما فضای شاد با رقص ، ضیافت و بازگویی حکایات لطیف غالب است.

یکی از بهترین مکانها برای تجربه روز مردگان ، اطراف منطقه زیبای Patzcuaro در ارتفاعات غربی-مرکزی مکزیک است. مکزیکی ها و جاذبه های گردشگری برای یادآوری عزیزانشان به اینجا سرازیر می شوند و به جشن های معروف که شامل موسیقی و رقص سنتی ، مراسم شمع و مراسم های رنگارنگ است ، می پیوندند.

کاکتوس دوره های اسپانیایی را در 4 مکان در مکزیک ارائه می دهد ، از جمله اوخاکا ، که به خاطر جشن های روز مردگان معروف است. دوره های اسپانیایی از هفته اول به بعد هر هفته شروع می شود و می تواند با محل اقامت و وعده های غذایی در یک خانواده محلی ترکیب شود – راهی عالی برای غرق شدن در زبان و فرهنگ.

[ad_2]

Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در مجلات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *