آنچه در سال همه گیر آموختم هنگام تحصیل در خارج از آلمان به عنوان دانشجوی ارشد در آلمان بلاگ


سلام دوستان!

از مدتها به دلیل حجم زیاد کار در مدرسه و کمی فرسودگی شغلی مدتی این وبلاگ را ترک کرده بودم. در این پست ، من می خواهم در مورد چیزهایی که هنگام تحصیل در خارج از آلمان از ابتدای شیوع بیماری همه گیر آموخته ام ، صحبت کنم. ای کاش می توانستم بیشتر در مورد آلمان صحبت کنم … اما این روزها واقعاً نمی توانم تحقیق زیادی انجام دهم … بنابراین ، اینجا هستیم. من می دانم که این یک پست طولانی است ، بنابراین من این وبلاگ را به چندین قسمت تقسیم کردم. بنابراین ، اگر می خواهید دریغ نکنید و از آن چشم پوشی کنید. پیشاپیش از خواندن شما متشکریم

سال خاص

سال روشنگری

  • بحران آب و هوا
  • خودم را آنجا می گذارم و به دنبال فرصت ها می گردم
  • علاقه من به ویروس شناسی است
  • درمورد من
  • قدرت آنلاین
  • بسته بندی و آخرین فیلم های من

2020 و احتمالاً 2021 سالی خواهد بود که هرگز فراموش نمی کنم. اگرچه سال 2020 یکی از دلگیرترین سالهای زندگی من بود ، اما باید بگویم که برای من نیز زمان روشنگری بود. در مورد اول ، من قبل از آمدن به آلمان خیلی برنامه ریزی کرده بودم. علاوه بر دانشگاهیان ، من می خواستم به طور فعال با مردم محلی تعامل داشته باشم ، به تیم / باشگاه ورزشی بپیوندم و در زمان خودم (با استفاده از بلیط ترم) به شهرهای همسایه سفر کنم تا کاملا در فرهنگ آلمان غرق شوم. علاوه بر این ، من قصد داشتم دوره های مختلفی را شرکت کنم ، که شامل نمونه برداری از میکروارگانیسم ها در خارج از کشور ، یک مدرسه تابستانی در زمینه زیست شناسی عفونی و اخذ گواهینامه هایی است که باعث ارتقا me من به عنوان یک شهروند جهانی / دانشمند آینده و ارتقا skills مهارت های تدریس من برای حرفه پایین دستی من می شود.

من در اواخر سال 2019 به آلمان آمدم. با سازگار شدن با فرهنگ آلمان ، کم کم داشتم برنامه هایم را انجام می دادم. چند ماه بعد (حتی قبل از اینکه ترم اول من در آلمان به پایان برسد) ، کشور با تعداد فزاینده ای از پرونده های Covid-19 وارد محاصره شدید و فاصله اجتماعی شد. هر کدام از برنامه های من لغو شد. قفل همه چیز را غیرممکن می کرد. مثل بقیه حتی در تقویم تحصیلی من تداخل ایجاد کرد. در ابتدای همه گیری ، این باعث سرنگونی من شد زیرا من همیشه طرفدار غوطه وری فرهنگی و دانشگاهی همزمان بودم ، دقیقاً همان کاری که قبل از آمدن به آلمان در آمریکا ، ژاپن و انگلیس انجام داده بودم.

فکر می کنم اشتیاق من به یادگیری زبان آلمانی نیز کمی به خطر افتاده بود. یکی از بزرگترین استراتژی های من در یادگیری زبان ها در واقع صحبت کردن با زبان در زندگی روزمره با مردم است. نه فقط تبادل زبان ، بلکه در واقع بیرون رفتن با مردم در آلمان. همچنین احساس کردم کلاس آنلاین آلمانی به اندازه آفلاین جذاب نیست. حدس می زنم من با سخنرانی های زیست شناسی هم دست و پنجه نرم کردم. مجبور شدن به مطالعه تمام روز در جایی که می خوابم چالش دیگری برای من است (اما اکنون من به آن عادت کرده ام!).

این ممکن است یکی از دلایل سوختگی من در سال 2020 باشد. اما سال همه گیری همچنین تأثیرات مثبتی بر زندگی من گذاشت.

بحران آب و هوا

گزارش سیاره زندگی (عکس روی جلد: © Jonathan Karamanus / Green Renaissance / WWF-UK)

دلیل اینکه من اشاره کردم سال 2020 یک سال روشنگری است ، این است که من همچنین از طریق این همه گیری چیزهای زیادی در مورد جهان و ویروس و همچنین در مورد خودم یاد گرفتم. بحران آب و هوا یک چیز است. این بیماری همه گیر Covid-19 نتیجه آشکاری از حمله مداوم انسان ها به طبیعت است. پس از خواندن مقالات و برخی از کتابها ، نمی توانستم فکر کنم که “اگر اینقدر حیوانات وحشی را آشفته نکرده بودیم ، مجبور نبودیم از این همه گیری رنج ببریم و ببینیم که سیاره ما چگونه رنج می برد.” من یک گزارش جالب WWF را خواندم که با این واقعیت تکان دهنده آغاز شد که “جمعیت پستانداران ، پرندگان ، دوزیستان ، خزندگان و ماهی ها به طور متوسط ​​68٪ بین سالهای 1970 و 2016 کاهش یافته است.” من با دیدن موارد زیر به چشمانم شک کردم: این اتفاق افتاد در 46 سال! من عاشق طبیعت هستم و تنوع زیستی را تا حدی در تخصصم (میکروبیولوژی) مطالعه می کنم. من شروع کردم به خودم گفتن که این را واقعاً جدی بگیرم ، از یادگیری فعالانه در مورد این مشکل گرفته تا ترکیب عادت های محیطی در برنامه روزمره ام. در جبهه آموزش ، من شروع به خواندن ادبیات علمی در مورد تنوع زیستی و حفاظت از میکروارگانیسم ها کردم. ظاهراً میکروارگانیسم ها شاید یکی از اولین موجوداتی باشند که به تغییرات آب و هوایی واکنش نشان می دهند. من فکر کردم شاید در آینده درگیر شدن در یک پروژه تحقیقاتی با این موضوع عالی باشد.

خودم را آنجا می گذارم و به دنبال فرصت ها می گردم

از آنجا که قفل شدن و بیگانگی اجتماعی به من فرصت آزادتری می داد ، من شروع به پرورش خصوصیات دیگری کردم ، از جمله ایجاد یک روش مبتنی بر شواهد برای یادگیری موثر ، آلمانی بیشتر ، خواندن آیات بیشتر ، و کشف تمام فرصت های داوطلبان. که من می توانم انجام دهم با توجه به Covid -19 به عنوان دانشجوی میکروبیولوژی (مانند انجام آزمایش های PCR Covid). علاوه بر این ، با نوشتن پست های وبلاگ در اینجا و ساختن فیلم در یوتیوب ، شروع به معرفی فعالانه خود کردم. در ابتدا ، من به همراه سایر وبلاگ هایم کاملاً با اینها سازگار بودم و به افراد با تجربه خودم در خارج از کشور کمک می کردم. علی رغم مقدار کم محتوای من ، صدها پیام دریافت کرده ام که محتوای من مفید و الهام بخش است. من واقعاً خوشحال شدم که از این طریق به زندگی دیگران ارزش افزوده ام.

علاقه من به ویروس شناسی است

© پروفسور وینسنت راکانیلو

من همچنین فرصتی پیدا کردم که در یک موسسه تحقیقاتی (به عنوان دستیار دانشجویی) در زمینه تشخیص Covid-19 کار کنم ، که تجربه بسیار افتخاری به عنوان دانشجوی میکروبیولوژی بود. من توانستم با همکاران شگفت انگیز در زمینه های چند رشته ای کار کنم. نه تنها تشخیص ، بلکه من از این تجربه چیزهای زیادی آموختم. وقت من در اینجا کاملاً به سمت دنیای ویروس شناسی گرایش پیدا می کند ، که موضوع بسیار میان رشته ای است ، همانطور که هر کسی در این لحظه می تواند متوجه شود. به همین دلیل شروع به مطالعه (آنلاین) دوره ویروس شناسی با معلمی از پروفسور وینسنت راکانیلو ، استاد ویروس شناسی روی زمین ، نویسنده و پادکستر (این هفته ویروس شناسی) کردم. من می دانم که در پست قبلی وبلاگم در مورد او صحبت کردم ، اما من فقط چیزهای او را دوست دارم. وی سخنرانی ها و سایر منابع خود را به صورت رایگان در وب سایت و کانال YouTube خود منتشر می کند. سخنرانی او شگفت انگیز و فوق العاده جالب است. اگر دانش اولیه ویروس شناسی داشته باشید ، احتمالاً می توانید این دوره را بگذرانید. بنابراین اگر علاقه مند هستید ، با من همراه شوید!

درمورد من

اگرچه من در سال های 2020 و 2021 تا حدودی “تجربه های مختلف” خارج از کشور داشته ام ، اما چیزهای زیادی درباره خودم آموخته ام. من معتقدم که سال گذشته یکی از سالهایی بوده است که من در آن انرژی ترین بازتاب خود را در زندگی خود انجام داده ام. حدس می زنم “انعکاس پرانرژی و انرژی” اکنون کاملاً مورد توجه من قرار گرفته باشد. فهمیدم که من نوعی آدمی هستم که تا وقتی چیزهایی را ننوشتم چیزهای زیادی یاد نگرفتم نوشتن مجله و (بطور قطع) وبلاگ در سازماندهی افکار من و شناسایی اهداف من مفید بوده است. مردم از من س askedال کردند نحوه تهیه مقاله انگیزشی و مصاحبه در بورسیه ها و پذیرش در دانشگاه ها. من حدس می زنم که گنجاندن انعکاس فردی پر انرژی و مکرر در زندگی یک فرد کاملاً قدرتمند باشد. به این ترتیب ، تمام کاری که برای مقاله انگیزشی باید انجام دهیم ساختن یک داستان خوب بر اساس ایده های موجود است ، که ما آن را از طریق روزنامه نگاران و وبلاگ ها و غیره انعکاس می دهیم. من حدس می زنم که ما همچنین بازخورد مثبت قوی ایجاد می کنیم ، جایی که بازتاب منجر به نتیجه بهتر در هر کاری می شود که در آینده انجام می دهیم ، یا در صورت علاقه درهای بیشتری را باز می کند.

یکی از شعارهای زندگی من ساختن است نظم و انضباط قوی در زندگی روزمره من. این می تواند شامل بازتاب خود و همچنین زندگی روزمره مداوم باشد. من حدس می زنم این نیز یک قانون خوب است ، به خصوص هنگام تحصیل در خارج از کشور. از تجربه خودم ، وقتی که من یک برنامه روزمره قوی داشتم ، این فعالیت های پیش فرض بزرگی را به من داد تا بدون حواس پرتی کاملاً درگیر زندگی خودم باشم. این واقعا به من کمک می کند تا زمانی که از 8 صبح تا 6 یا 7 عصر سخنرانی و آزمایشگاه داشته باشم. این واقعاً به من نشاط و احساس پیشرفت می دهد ، که به من اجازه می دهد در این دوره از بیماری همه گیر ادامه دهم. در صورت علاقه به فیلم عصرانه خود در زیر تماس خواهم گرفت.

https://www.youtube.com/watch؟v=kAhJvdi2UCw

https://www.youtube.com/watch؟v=kAhJvdi2UCw&t=236s

من فکر می کردم که منابع آنلاین محدود هستند و آموزش مناسب همیشه به نوعی حضور فیزیکی و تعامل مستقیم با افراد حرفه ای نیاز دارد. اما در سال 2020 فهمیدم که می توانیم همه چیز را بصورت آنلاین یاد بگیریم. منظورم این است که من چیزی درباره ویرایش ویدئو نمی دانستم. من هنگام شام فقط در حال تماشای فیلم ها در یوتیوب بودم تا نکات و نکاتی را دریافت کنم. من فقط وقتی ویدیو ساختم ازشون استفاده کردم (اما هنوز یه راه طولانی باید برم …).

حتی قبل از همه گیری ، مردم آنلاین می شدند ، از جمله تجارت ، کلاس ها و حتی مدارک تحصیلی. من همچنین برخی کلاسهای آنلاین را گذراندم تا افق دیدم را قبل از همه گیری گسترش دهم و بسیار مفید بودند. اما من فقط فکر کردم که آنها کافی نیستند.

به نظر می رسد امروزه افراد به صورت آنلاین چیزی را یاد می گیرند ، مانند کدگذاری ، موسیقی ، طراحی وب ، طراحی و غیره. من همچنین با یادگیری چیزهای آنلاین شروع به تزکیه کردم. به عنوان مثال ، من این روزها یاد می گیرم که در وب سایتی به نام Skillshare برای سرگرمی کد نویسی کنم (البته تحقیق خود را در اولویت قرار می دهم). من همچنین فکر کردم که مهارت برنامه نویسی برای پیشرفت حرفه ای من مفید است. این کاملاً بصورت آنلاین قابل انجام است و کلاسها واقعاً جذاب هستند. منتظر تعطیلات آخر هفته ام برای این کار هستم.

اینترنت از جنبه علمی نیز بسیار قدرتمند است. در حالی که سوالات مطالعه را برای امتحان نهایی ام آماده می کنم ، اغلب آن را در گوگل جستجو می کنم ، زیرا اسلایدهای سخنرانی برای رسیدگی به آنها کافی نیست. من می توانم انواع مقالات علمی و حتی کتابهای درسی را پیدا کنم. ویکی پدیا نیز مفید است. در نتیجه، ما می توانیم بصورت آنلاین برای گسترش افق دید خود استفاده کنیم، حداقل تا پایان این همه گیری.

اوضاع هنوز در آلمان بسیار بد است. روزانه حدود 20 هزار مورد دریافت می کنیم. هنوز کمی بیشتر از نیم سال برای تکمیل دوره کارشناسی ارشد خود فرصت دارم. از یک چیز متشکرم که هنوز هم می توانم در محافل دانشگاهی ام پیشرفت کنم. من از زندگی در مدرسه و آزمایشات لذت می برم. من حدس می زنم فقط مسئله این است که من چگونه می خواهم وقت آزاد خود را در این یک بیماری همه گیر با فاصله اجتماعی و محدودیت های سفر دور هم جمع کنم. اگرچه من هنوز قادر به شرکت در دوره های انتخابی و انجام فعالیت های فوق برنامه نخواهم بود ، اما هنوز هم می توانم همانطور که در بالا گفته شد کشت کنم (البته اولویت را به مدرسه خود بدهم).

زندگی من کاملاً شلوغ بود ، بنابراین نمی توانم بسیاری از پست ها و فیلم های وبلاگ را بارگذاری کنم. اما در صورت علاقه برخی از آخرین ویدیوهای من در اینجا آمده است!

https://www.youtube.com/watch؟v=9tL3p1gdWuk

آموزش امتحان نهایی

https://www.youtube.com/watch؟v=usOC0uZauqc

بسیاری از مردم می خواستند بدانند که چگونه شروع به کار کنند و لیست مدارس را سازماندهی کنند. بنابراین در این ویدئو ، من نشان می دهم که چگونه از برنامه ای به نام Concept برای سازماندهی لیست خود برای لیست مدرسه آینده خود استفاده می کنم. من فکر می کنم نوشتن همه چیز در یک برنامه بسیار راحت تر است ، بنابراین مجبور نیستیم همیشه یک کتاب فیزیکی داشته باشیم.

اگر می خواهید تماس بگیرید ، لطفا در ارسال ایمیل به من دریغ نکنید! (junviator@gmail.com)

برای شما بهترین ها و سلامتی را آرزو می کنم. با تشکر از خواندن / تماشای شما

ژوئن

برچسب ها: پست وبلاگ انگلیسی ، زندگی روزمره ، شروع کار در آلمان ، پست وبلاگ آلمان ، شهرهای آلمان ، زندگی دانشجویی ، پیوندها و نکات مفید ، Videoblog 2019/20Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در مجلات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *